Prilba je jedna z najnevyhnutnejších doplnkov na ochranu našej najdôležitejšej časti tela – hlavy. V súčasnosti je na trhu taká široká ponuka prilieb na bicykel, že sú dostupné azda pre každého. Dokonca prilby kúpite už aj v Tescu, či Kauflande! Ale povedzme si, na čo sa sústrediť pri kúpe prilby. V prvom rade si treba uvedomiť, že ide o naše zdravie a bezpečnosť  a podľa možnosťi treba šetriť čo najmenej, pretože prilba nám to oplatí, možno aj záchranou života.

V druhom rade treba poznamenať, že prilby na bicykel sú unisex. Teda je jedno, či ste žena alebo muž, prilba vám bude sedieť, ak vyberiete správnu veľkosť. Na trhu je však toľko rôznych designov prilieb, že si vyberie naozaj každý. V ďalšom kroku si treba určiť, čo chcete jazdiť. Existujú totiž aj zjazdové prilby (vyzerajú ako motorkárske), cestné predĺžené prilby,  prilby na street a dirt, ale najväčší podiel na trhu patrí klasickým prilbám a preto sa budeme venovať práve im. Klasická prilba má využitie či už v lesoch, horách, v meste alebo na cestách.

Dobrá prilba na bicykel sa vyznačuje tým, že je ľahká, dobre odvetraná, pohodlná a lisovaná z jedného kusu. Prilbu by ste pri najlepšom ani nemali cítiť, že ju máte na hlave. Vyhnite sa preto nákupu v supermarketoch, pretože prilby, ktoré predávajú zďaleka nevyhovujú kvalitám dobrej prilby! Sú poväčšine lepené z dvoch kusov, kde hrozí nebezpečenstvo uvoľnenia nebezpečných látok z lepidla do pokožky a následné vypadanie vlasov. Vypadanie vlasov spôsobuje tiež nedostatočné odvetranie prilby. Prilby v supermarketoch väčšinou nemajú odnímateľnú vnútornú vložku a teda nemáte možnosť ju vyprať a zbaviť prilby nechceného potu. Prilby v bazároch sa tiež neodporúča kupovať, pretože neviete, čo ten človek pred vami s danou prilbou robil, v akom je stave a aké kožné choroby mal.

Pri výbere prilby sa tiež treba sústrediť na to, či vám dobre sedí na hlave, či vás nikde netlačí a či máte aj nejakú rezervu, keď sa rozhodnete pre iný účes. Keďže sa na bicykli jazdí prevažne v lete, sústreďte sa na dobré odvetranie prilby.

Cena za dobrú prilbu sa pohybuje od 50€ do 120€. Ak si vážite svoj život, či život vašich detí lacnejšie prilby neodporúčame kupovať. Prilba na bicykel je naozaj jedna z vecí, do ktorej sa oplatí investovať!

Overené značky dobrých prilieb: CUBE,GIST,ABUS,LONGUS,LAZER, HQBC, CTM,POLISPORT, BOBIKE, ktoré sú v predaji v našej ponuke.