Bicykle sú čím ďalej vybavenejšie a tým sa zvyšuje aj ich cena a hodnota. V dnešnej dobe sa bohužiaľ stretávame s krádežami úplne všetkého a preto je potrebné chrániť aj svoj bicykel.

Prinášame Vám zopár zásadných typov ako svoje koleso uchrániť pred krádežou:

  • V prvom rade je potrebné si zaobstarať kvalitný zámok. Nie je to síce prostriedok, ktorý potencionálnemu zlodejovi zabráni bicykel ukradnúť, ale nie je vo Vašom záujme mu v tom zbytočne napomáhať. Minimálne ho to zdrží, prípadne úplne odradí.
  • V prípade, že máte bicykel uschovaný v spoločných priestoroch, nepodceňujte to a bicykel zamykajte aj tu a to najlepšie k pevnému predmetu (zábradlie, potrubie…). Prístup do panelového domu môže mať ktokoľvek a prekonať dvere dnes nie je väčší problém. Zase platí, že to pre zlodejov nie je prekážka, ale možno si kvôli zámku krádež rozmyslí.
  • Všetky doplnky, ktoré nie sú na bicykli pevne pripevnené, pri odchode skladajte a berte si ho domov. Bicykel potom má pre potencionálneho zlodeja menšiu cenu a vy zbytočne neprídete aj o svoje drahé doplnky.
  • Dobre zvážte, akú hodnotu pre má pre Vás Váš bicykel a podľa toho sa zariaďte. Odporúčame bicykel proti krádeži poistiť. Bohužiaľ je to jediné možné bezpečné riešenie ako sa chrániť. Cena za poistenie je veľmi priaznivá v porovnaní s cenou nového bicykla. Ak kupujete teda nový bicykel, zvážte aj túto možnosť.